Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w Kompinie

5 GRUDNIA 2019
Krzysztof Zwoliński

Wierni z parafii św. Wojciecha i św. Barbary w Kompinie Adwent rozpoczęli od nawiedzenia figury św. Michała Archanioła. Przez trzy dni rekolekcjom towarzyszyć będzie szereg modlitw za wstawiennictwem Wodza Niebieskich Zastępów.

Figura do parafii w Kompinie przybyła w sobotę 30 listopada. Czas oczekiwania na peregrynację był długi. – Rekolekcje to trudny czas mocy i łaski, ale zanim on przyjdzie, to my musimy przyjść po tę moc, poczekać na nią. Nic nie dzieje się bez powodu. Pan Bóg wybiera sobie miejsca i czas, właściwe momenty. Ksiądz proboszcz nie miał „pleców” u michalitów, że akurat tę datę wybrał. To Boże działanie, że czas Adwentu możecie rozpocząć od nawiedzenia św. Michała Archanioła. To czas niezwykłej łaski, wypraszanej za wstawiennictwem największego z aniołów, ale by tę łaskę otrzymać, potrzeba pokornej modlitwy, wytrwałości i oczekiwania – mówił o. michalita prowadzący rekolekcje.

W rozpoczęciu peregrynacji uczestniczyła rzesza wiernych. Wśród nich liczną grupę stanowiły dzieci, które – na prośbę proboszcza ks. Dariusza Gasińskiego – przyszły przebrane w strój archanioła. Z tarczami i mieczami w dłoniach, z koroną i skrzydłami klęczały przed figurą, zawierzając swoje rodziny i siebie samych, by wszyscy aniołowie na czele z Michałem czuwali nad nimi każdego dnia.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.