Nakarmieni Ciałem Pana

4 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Drugi rok z rzędu obchody Bożego Ciała w parafii św. Wawrzyńca w Kocierzewie miały szczególny charakter. Zgromadzeni na liturgii wierni stosując się do obostrzeń sanitarnych nie zapomnieli o maseczkach i dystansie.

Zgodnie z tradycją wierni przygotowali cztery ołtarze . W tym roku przygotowali je mieszkańcy: Wejsc, Skowrody Północnej, Jeziorka i Kocierzewa Południowego.

Procesja wyruszyła po Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył ks. Krzysztof Chmielewski, proboszcz parafii. Przy stole Eucharystycznym stanął także ks. Stanisław Mocarski z Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie, który służy parafii pomocą duszpasterską w niedziele i święta.

Na zakończenie Eucharystii ks. proboszcz poświecił nową chorągiew, która potem po raz pierwszy wzięła udział w procesji.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.