Nagrody za palmy wielkanocne

11 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Po Sumie w parafii św. Wojciecha w Makowie rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. W tym roku zgłoszono do niego 21 palm. Wszystkie wcześniej wzięły udział w procesji.

Organizatorami konkursu plastycznego na palmę wielkanocną dla dzieci i młodzieży z gminy i parafii Maków byli: Makowskie Centrum Kultury, parafia św. Wojciecha w Makowie, gmina Maków, Grupa Miłosierdzia i rada duszpasterska.

Uczestnicy konkursu sami bądź z pomocą rodziców musieli wykonać wielkanocną palmę, która miała mierzyć minimum 150 cm wysokości. Na konkurs zgłoszono 21 prac. Wszystkie były wyjątkowe, oryginalne i piękne.

Powołane przez organizatorów jury miało nie lada wyzwanie, aby wybrać najlepsze. Nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach – uczniowie klas 0-IV oraz uczniowie klas V-VIII i szkoły średnie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl