Msza św. przy nowym ołtarzu

27 GRUDNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

W poniedziałek 18 grudnia w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Skierniewicach ks. Rafał Babicki i ks. Mirosław Kurek koncelebrowali Eucharystię przy nowym ołtarzu. To ważna i wzruszająca chwila zarówno dla duchownych, jak i wiernych.

Najmłodsza skierniewicka parafia, która rozpoczęła przygotowania do świętowania 10-lecia istnienia, powstała z części parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku. Kupiony pod budowę przedszkola i nowej świątyni plac 13 października 2013 r. poświęcił biskup łowicki Andrzej F. Dziuba.

Budowę świątyni rozpoczęto w 2017 roku. Cztery lata później pierwszą Mszę św. sprawowano już w nowym kościele. Przez cały czas w świątyni prowadzone były prace wykończeniowe. Dziś można powiedzieć, że prace są już na finiszu. W poniedziałek w parafii ustawiono ołtarz i krzyż. Przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego do parafii dotrze nastawa ołtarzowa z tabernakulum.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl