Msza o powołania

29 MARCA 2023
ks. Łukasz Antczak

Od kilku lat w parafiach naszej Diecezji systematycznie prowadzona jest modlitwa o powołania z diecezji i do diecezji. Każda parafia oraz dom zakonny mają wyznaczone konkretne dni w roku kiedy to w sposób szczególny organizowana jest modlitwa w tej intencji.

We wtorek modlitwa o powołania w parafii Świętego Ducha w Łowiczu miała wyjątkową oprawę. Wieczorem sprawowano Mszę św. w języku łacińskim, na której obecna była cała wspólnota z naszego seminarium łowickiego.

Mszy św. przewodniczył ks. lic. Piotr Jarota (wikariusz parafii), który był odpowiedzialny za przygotowanie liturgii.

Homilię wygłosił ks. kan. dr Grzegorz Cieślak – prefekt wychowawczy w seminarium. W swoim słowie nie tylko przedstawił zarys sytuacji dotyczącej powołań w naszej diecezji oraz poszczególnych alumnów, ale także przypomniał o naszej wspólnej odpowiedzialności za powołania oraz o powołaniu każdego z nas.

Na sam koniec uroczyste błogosławieństwo zostało udzielone relikwiami Krzyża św.

Zdjęcia: s. Elwira Kruszewska