Modlitwy o jedność chrześcijan

3 LUTEGO 2022
Krzysztof Zwoliński

Co roku między 18 a 25 stycznia obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W modlitwach w Żyrardowie, nieco później, bo 30 stycznia, udział wzięli katolicy i ewangelicy.

Modlitwy odbyły się najpierw w luterańskiej parafii, gdzie kazanie wygłosił ks. Tomasz Stępniak, wikariusz parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego. Później kazanie podczas Mszy św. wygłosił pastor Waldemar Radacz z Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

– Przybywamy by jak zawsze oddawać Bogu cześć w duchu i prawdzie posłuszni poleceniu Chrystusa: „To czyńcie na moją pamiątkę”. W naszej świątyni niejako przedłużamy to ważne wydarzenie jakim był Tydzień Ekumeniczny i dziś razem z pastorem Waldemarem modlimy się o jedność – mówił na progu liturgii ks. Adam Domański, proboszcz.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl