Modlitwa przy relikwiach i piknik

11 PAźDZIERNIKA 2021
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę poprzedzającą dzień wyboru Jana Pawła II na papieża obchodzono XXI Dzień Papieski. W parafiach budowano żywy pomnik świętemu Janowi Pawłowi II zbierając pieniądze na rzecz stypendiów dla zdolnej młodzieży. Przypominano także nauczanie i osobę św. papieża.

W parafii św. Rocha w Boczkach Chełmońskich uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Antoni Pacyfik Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej. Hierarcha w homilii wiele miejsca poświęcił św. Janowi Pawłowi II. Przy stole Eucharystycznym wraz z biskupem stanęli także ks. Paweł Rytel– Adrianik, biblista i ks. Mariusz Szmajdziński, proboszcz.

Po Mszy św. odbył się piknik rodzinny pod patronatem marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Szchreibera.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Błażej Kaliński / Radio Victoria

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl