Mikołajki oratoryjne w Woźniakowie

12 GRUDNIA 2018
Janusz Szwarocki

W niedzielę 9 grudnia Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie działające przy parafii pw. Św. Michała Archanioła przygotowało spotkanie ze świętym Mikołajem. Po Mszy św. o godz. 11.30 do oratorium przyszły dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, aby posłuchać  historii życia znanego z dobroci biskupa Mikołaja. Był czas na obdarowanie najmłodszych prezentami. W każdej paczce znaleźć można było list od św. Mikołaja oraz słodycze.

Po tej części chętni mogli wykonać sobie zdjęcie indywidualne z biskupem Mikołajem, w którego postać wcielił się sam kierownik oratorium. Rozdał on siedemdziesiąt paczek dla dzieci przedszkolnych i ze szkół podstawowych.

Oratorium składa podziękowania: wszystkim animatorom i wolontariuszom oraz Regionalnemu Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, dzięki któremu można było zakupić prezenty w ramach działania pod nazwą „Klub dla młodzieży zagrożonej marginalizacją”.

Autor ks. Piotr Szlufik sdb