Męczennicy na ziemi sochaczewskiej

7 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

Kolejne parafie w diecezji łowickiej spotykają się z błogosławioną rodziną Ulmów. Obok relikwiarza do każdej parafii docierają także obraz męczenników i wystawa ukazująca ich codzienne życie. W każdej parafii jedną z Eucharystii koncelebruje jeden z biskupów.

W Sochaczewie w parafii św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika, do której relikwie dotarły z Kutna. Eucharystii przewodniczył bp Wojciech Osial. Z hierarchą modlili się kapłani okolicznych parafii, a także księża emeryci na co dzień mieszkający w Domu Kapłana Seniora. Nie zabrakło też sióstr zakonnych, rodzin, młodych, dzieci i dziadków.

Biskup Wojciech Osial w homilii, wskazał jakie wartości rodzina Ulmów  wskazuje współczesnemu człowiekowi: bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, miłość wobec bliźnich i troskę o życie.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl