Maryja odwiedza domy

22 GRUDNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Chłód i niewyspanie nie są dla nich problemem. Przez cały Adwent do kościołów na Msze św. roratnie przybywają wierni z lampionami w dłoniach. Wśród oczekujących narodzenia Emmanuela są dzieci. Niektóre z nich miały szczęście gościć w swoim domu Maryję.

W wielu wspólnotach duszpasterze zadbali o elementy aktywizujące, które miały zachęcić najmłodszych i ich rodziców do codziennego uczestnictwa w porannych Eucharystiach. W parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach Msza św. roratnia rozpoczyna się procesją, w której dzieci niosą przed ołtarz zapalone lampiony.

Figurę Maryi do domu zabierają także dzieci z sąsiedniej parafii NSPJ. O tym, jak wielką radością jest obecność Maryi, świadczą nadsyłane zdjęcia, podziękowania.

Najmłodsi z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP każdego dnia przynoszą serduszka z postanowieniami, które później zawisną na stojących w holu choinkach.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum parafii NSPJ w Skierniewicach

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl