Marsz dla Życia i Rodziny

28 MAJA 2018
Janusz Szwarocki

Kilkaset osób przeszło ulicami Łowicza w Marszu dla Życia i Rodziny. Przemarsz poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby.

Łowicki marsz odbył się w niedzielę 27 maja. To była jego 5. edycja. Główni organizatorzy związani są ze środowiskiem pijarskim – kolegium i szkołami prowadzonymi przez zakon. Przy współpracy z miastem udało się stworzyć formułę marszu, który kończy się piknikiem rodzinnym na łowickich Błoniach.

Marsz poprzedziła Msza św. w kościele ojców pijarów pod przewodnictwem biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziuby. – Niech ten marsz wpisze się we wspaniałe stulecie niepodległej Rzeczpospolitej – mówił ordynariusz łowicki. Podkreślił, że rodzina stała się fundamentem odzyskania niepodległości poprzez kultywowanie polskich tradycji i języka.

Po Eucharystii kilkaset osób przemaszerowało ulicami miasta pod muszlę koncertową wznosząc hasła promujące tradycyjne wartości. Towarzyszyła im Orkiestra Miasta Łowicza. W gronie maszerujących był burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński. Uczestnicy nieśli białe i czerwone balony nawiązujące do barw narodowych.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Marsz dla Życia i Rodziny