Marsz dla Życia i Rodziny w Rawie Mazowieckiej

11 CZERWCA 2018
Janusz Szwarocki

W Rawie Mazowieckiej po raz 6. przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku z udziałem ks. Przemysława Drąga, krajowego duszpasterza rodzin.

Wydarzenie rozpoczęło się w kaplicy parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata od konferencji księdza Drąga. Kapłan podkreslił jak wielkie znaczenie w życiu człowieka ma rodzina. – Nie możemy mówić, że dobro samo zwycięży. My musimy żyć, działać tak, by dobro rzeczywiście mogło zwyciężyć. Kiedy byłem w Hiszpanii, gdzie zaczęły się parady homoseksualistów, przychodzili do mnie rodzice mówiąc: „Proszę księdza, to my przez tyle lat chronimy nasze dzieci, uczymy miłości, kultury, szacunku do drugiego człowieka, a w ciągu kilkunastu minut – tyle ile trwa marsz gejów i lesbijek – one patrzą na nagie ciała, na wyuzdanie, na seksualizm. Co my mamy teraz robić?” (…) Nie możemy czekać aż coś samo się zmieni. To my, w rodzinie, podstawowej grupie społecznej, mamy zaszczepiać to, co dobre, co piękne i wartościowe. My mamy uczyć dobra, by ono mogło zwyciężać – mówił duszpasterz rodzin.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Łowicz gość pl