Maków. Po Roratach Maryja odwiedza rodziny

6 GRUDNIA 2019
Krzysztof Zwoliński

W środę 4. grudnia podczas Mszy św. roratniej z wiernymi parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Makowie modlił się pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. Kwadrans przed 7.00 świątynię wypełnili wierni z lampionami. Blisko ołtarza zgromadziła się liczna grupa dzieci i młodzieży. Przybyłego do Makowa biskupa przywitał ks. Sławomir Wasilewski, proboszcz.

– Nasze Boże Narodzenie nie może być świętem śniegu, choinki, Mikołaja. Bez Dzieciątka Jezus nie ma Bożego Narodzenia. My czekamy na żywego Boga. Dlatego dziękujcie za Roraty i przeżywajcie je – mówił bp Andrzej F. Dziuba.

Na zakończenie Eucharystii bp ordynariusz otrzymał świąteczny stroik wraz z życzeniami w związku z niedawnymi imieninami.

Podczas liturgii nie brakuje elementów, które mają zachęcić dzieci i ich rodziców do codziennego uczestnictwa w porannych Eucharystiach. Przybywające do świątyni dzieci do specjalnie przygotowanego koszyczka wkładają karteczki ze swoim imieniem i nazwiskiem. Na zakończenie Eucharystii losowana jest osoba, która na jedną dobę zabiera figurę Matki Bożej do domu.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.