Maków. Dyżury przy Jezusie Eucharystycznym

30 MARCA 2020
Krzysztof Zwoliński

Duszpasterze z parafii w Makowie na różne sposoby pomagają wiernym trwać blisko Boga i uczestniczyć w sakramentach.

W parafii św. Wojciecha przez cały dzień od 8.00 do 19.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Codzienne modlitwy o ustanie pandemii rozpoczęto tam 16 marca, w dniu, w którym w parafii miały odbywać się rekolekcje wielkopostne. Od początku Chrystus Eucharystyczny nie zostaje sam. Wierni wpisują się na listę, wybierając konkretną godzinę. – Ludzie przychodzą z potrzeby serca. Mówią, że tu, blisko Jezusa, czują się bezpieczni – mówi ks. Sławomir Wasilewski, proboszcz. Kapłan podkreśla, że zarówno podczas adoracji, jak i Mszy św. w kościele nie przebywa więcej niż 5 osób.

Makowski duszpasterz poprosił także wiernych, by w oknach domów wystawili obrazy Maryi i Jezusa. By na wzór ojców w ten sposób, na znak parafialnej jedności w wierze i ufności w Bożą opatrzność, wyznali wiarę i prosili o oddalenie epidemii. Na odzew nie musiał długo czekać. Przejeżdżając przez parafię, w oknach wielu domów można zobaczyć obrazy przedstawiające Jezusa Miłosiernego, różne podobizny Matki Bożej i świętych patronów.

By umożliwić wiernym udział w Wielkim Tygodniu, od Niedzieli Palmowej duszpasterze będą prowadzić transmisję Mszy św. i nabożeństw. Obecnie każdego dnia ok. tysiąca osób za pośrednictwem strony odwiedza parafię, by się modlić i rozważać słowo Boże.

Więcej na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.