Łowicz. Duchowe podsumowanie roku i zawierzenie przyszłości

4 STYCZNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 31 grudnia o 18.00 w łowickiej katedrze wierni, siostry zakonne, asysta liturgiczna oraz przybyli goście zgromadzili się na ostatniej Mszy św. w 2022 r. Eucharystii, sprawowanej w intencji dziękczynnej za miony rok, przewodniczył ordynariusz diecezji łowickiej Andrzej F. Dziuba. W koncelebrze pojawili się ks. bp Wojciech Osial oraz ks. Dariusz Kuźmiński, proboszcz parafii katedralnej w Łowiczu.

Ostatni dzień roku w Kościele łowickim był podwójnie smutny. Ziemskie życie zakończył wybitny papież, skromny robotnik Winnicy Pana, Benedykt XVI, jak również najstarszy kanonik katedralnej kapituły łowickiej o. Regis Norbert Barwig. Zmarł w klasztorze benedyktyńskim, w dalekim Oshkosh, na północy Stanów Zjednoczonych.

– Nasze myśli biegną do Watykanu, tam, na wzgórze św. Piotra, aby dobrymi myślami i wspomnieniami oraz modlitwą objąć papieża seniora Benedykta XVI. Chcemy przede wszystkim wyrazić wdzięczność za jego kierowanie łodzią Kościoła po świętym papieżu Janie Pawle II – mówił we wstępie bp Dziuba.

Homilię wygłosił ks. Dariusz Kuźmiński. – Odszedł do domu Ojca papież senior Benedykt XVI. Jego krótki urząd papieski nastąpił bezpośrednio po pontyfikacie naszego ukochanego papieża św. Jana Pawła. Byli przyjaciółmi i wspólnie szukali ewangelicznych odpowiedzi na choroby naszych czasów. Szukali drogi do człowieka. To było spełnione życie dwóch przyjaciół – powiedział.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl