Kutno. Cecyliada 2019

18 LISTOPADA 2019
Krzysztof Zwoliński

Po raz 5. w Kutnie odbył się konkurs wokalny ku czci św. Cecylii. W tegorocznej edycji Cecyliady zmierzyło się 39 wykonawców. Wyłonieni przez jury zwycięzcy zaśpiewali podczas koncertu finałowego w parafii św. Wawrzyńca, gdzie wśród publiczności zasiadł ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba.

Od czwartku w Kunie muzyka wypełniała Publiczną Katolicką Szkołę Podstawową oraz kościół św. Wawrzyńca. Od 5 lat w okolicy wspomnienia św. Cecylii placówka wraz z parafią organizują konkurs piosenki religijnej, zwany Cecyliadą. Honorowy patronat nad wydarzeniem od początku objęli ordynariusz diecezji bp Dziuba, a także prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, starosta kutnowski Daniel Kowalik oraz dziekan kutnowski ks. Jerzy Swędrowski.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.