Kurs Filip u salezjanów w Woźniakowie

14 MARCA 2018
E. K.

W drodze ku bierzmowaniu

W piątkowe popołudnie 9 marca w domu zakonnym salezjanów w Woźniakowie rozpoczął się ewangelizacyjny Kurs Filip. Uczestniczyło w nim przeszło trzydziestu gimnazjalistów, którzy tworzą Grupę Wzrastania. Sama nazwa grupy wskazuje, że jest w drodze, rozwija się i ma wzrastać, bowiem tacy są młodzi, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania – wyjaśnia opiekun grupy – ks. Piotr. Katechezy kerygmatyczne, świadectwa osób prowadzących ze wspólnoty ”Młodzi młodym”, wspólnotowa modlitwa, sakrament pojednania i Eucharystii, obranie Jezusa za Pana swojego życia, prace w grupach, krótkie filmy  – to wszystko składało się na trzydniowe, intensywne  zajęcia.

To swego rodzaju uzupełnienie osobistego wysiłku każdego z kandydatów do bierzmowania oraz zajęć w comiesięcznych spotkaniach Grupy Wzrastania w parafii Woźniaków. Dziś, gdy wiele dyskutuje się i poszukuje modelu katechezy dla bierzmowanych, Kurs Filip może stać się ciekawą propozycją wspierającą osobistą drogę wiary człowieka młodego. Kursowe zajęcia zakończyły się w niedzielę 11 marca wspólną Eucharystią i zaproszeniem do grup parafialnych i oratoryjnych: animatorów, wolontariuszy, Młodzieżowej Diakonii Muzycznej i do posługujących w liturgii.

fot. Czarek Ziemak