Koncert kolęd

11 STYCZNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

W najbliższą niedzielę, 17.01.2021, zapraszamy na koncert kolędowy Chóru SGGW z Warszawy. Wystąpi on już podczas Mszy św. o godz. 18:00, a później wykona koncert kolęd.

Prosimy o przestrzeganie przepisów związanych z pandemią.

Informacje o chórze:

Już od 50. lat miłośnicy muzyki spotykają się na próbach Chóru Akademickiego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, by cieszyć się wzajemnym towarzystwem i wykonywać utwory znakomitych kompozytorów. Bogaty repertuar obejmuje pieśni z różnych epok – od średniowiecza do czasów współczesnych – i wielu kręgów kulturowych, z bogactwem ich tradycji i języków.

Życie chóru toczy się pośród spotkań i wyjazdów na koncerty w najróżniejsze zakątki Polski i Europy. Jak dotąd zawitał m.in. do Austrii, Anglii, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Litwy, Niemiec, Ukrainy, Węgier i Włoch. Chór jest inicjatorem i organizatorem spotkań chórów Cantate Domino, które odbywają się co dwa lata od 1984 roku w Kościele Nawiedzenia NMP, najstarszym kościele w Warszawie.

Od 1979 roku chórem dyryguje Michał Dąbrowski. Od początku istnienia z chórem współpracuje korepetytorka Ewa Goc, a zajęcia emisji głosu prowadzi sopranistka Jolanta Kaufman.

Tekst: ks. Bogumił Karp