Koło teatralne na Korabce

17 CZERWCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy na łowickiej Korabce, obok grup i wspólnot parafialnych, może poszczycić się nowo powstałym kołem teatralnym, które tworzą członkowie rady parafialnej.

Aktorzy po inscenizacji scenek w czasie Orszaku Trzech Króli, a potem stacji Drogi Krzyżowej mają już za sobą pierwszy spektakl. Na deskach salki parafialnej z okazji minionego Dnia Dziecka wystawili „Królewnę Śnieżkę”. Entuzjastyczna reakcja publiczności zachęciła ich do dalszych działań.

Tekst w oparciu o znaną bajkę wyszedł spod ręki Magdaleny Sieroty i został nieco zmieniony, by nawiązywał do parafii i dzisiejszych realiów. W spektakl zaangażowanych było ponad 20 osób. Przedstawienie wystawiono czterokrotnie.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl