Kolędowali z Golec uOrkiestra

24 STYCZNIA 2024
Krzysztof Zwoliński

Miasto Żyrardów i parafia Matki Bożej Pocieszenia jak co roku, z sukcesem, zorganizowały wspólnie koncert, na którym pojawiły się wszystkie pokolenia – od dzieci do seniorów. Po raz kolejny świątynia stała się salą koncertową. Na zaproszenie Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, prezydenta miasta, oraz ks. Adama Bednarczyka, proboszcza parafii, w świątyni zgromadziły się tłumy mieszkańców i gości, by wsłuchać się w śpiew jednego z najpopularniejszych zespołów w Polsce i wspólnie kolędować.

Zespół Golec uOrkiestra zaprezentował najpopularniejsze polskie kolędy i pastorałki, ale także autorskie utwory.

Po koncercie artyści wyszli do fanów, by wspólnie zrobić sobie zdjęcia, porozmawiać i podpisać płyty. Wśród widowni byli bp Andrzej F. Dziuba, kapłani, siostry zakonne, a także rzesza wiernych nie tylko z Żyrardowa, ale z różnych miast i wiosek.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: UM Żyrardów

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl