Kolędowali po raz 32.

31 STYCZNIA 2024
Krzysztof Zwoliński

Tradycja nie tylko zachowana, pielęgnowana, ale także nieustannie rozwijana. Prezentacja talentów, okazja do spotkania, a przede wszystkim wspólne uwielbianie Boga. Tak można podsumować 32. słupieckie kolędowanie, które w niedzielę 28 stycznia zgromadziło kilkaset osób w parafii św. Mikołaja w Słupi.

Każdego roku słupieckie kolędowanie gromadzi tłumy wiernych, którzy z dużym zaangażowaniem przygotowują się do tego dnia, jak i tych, którzy z radością słuchają wokalistów, zespołów i muzyków, i wspólnie z nimi kolędują.

Nie inaczej było w ostatnią niedzielę stycznia, gdy w południe na Mszy św. wiernych było zdecydowanie więcej. Przyjechali z okolicznych miejscowości, by zaraz po Eucharystii rozpocząć wspólne kolędowanie.

W tym roku swój udział zgłosiło 24 wykonawców. Wśród nich: Lipieckie słowiki, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Winnej Górze, zespół Binokle z Białynina, zespół Ostoja oraz zespół seniorów Przygoda z Koluszek, solistka z zespołu Relax z Białynina.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl