JUŻ WKRÓTCE RAWSKIE DNI MUZYKI KLASYCZNEJ

23 WRZEśNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Dni Muzyki Klasycznej to dwudniowe święto nie tylko melomanów, ale tych wszystkich, którzy uwielbiają słuchać muzyki na najwyższym poziomie.

W ramach tego wydarzenia odbędą się dwa spotkania:

– w sobotni wieczór (26 września o 18:00 w Sali MDK) – Trio klasycznie i z werwą

oraz

– w niedziele (27 września) o 19:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP – Aero-Duo

 

26 września · 18:00 – sala widowiskowa MDK

Trio klasycznie i z werwą – to propozycja sobotniego koncertu w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

Na naszej scenie wystąpi właśnie trio. Uroczej sopranistce towarzyszyć będzie dwóch instrumentalistów – pianista i skrzypek. Patrycja Krzeszowska-Kubit (sopran) i Marcin Kawczyński (fortepian) – artyści Teatru Wielkiego w Łodzi – posiadają szczególną umiejętność wprowadzenia widza-słuchacza w nastrój, jaki dyktuje ich interpretacja dzieła. Sprawiają, że poddajemy się urokowi słowa i dźwięku, ulegamy czarowi prezentowanej kompozycji. Tym razem muzycznie będzie ich wspierał Janusz Łuczak (skrzypce).

Koncert w Rawie Mazowieckiej podzielony został na dwie części. W operetkowej – publiczność wysłucha m.in. takich znanych utworów, jak Czardasz Montiego czy Usta milczą, dusza śpiewa Lehara. W drugiej części spotkania przeniesiemy się na początek XX wieku, gdy królowały takie przeboje, jak „Na pierwszy znak”. Nie możecie przegapić tego wydarzenia!

Bilety dostępne w kasie od wtorku, 15 września (od godz. 9.00). Zapraszamy!

 

27 września · 19:00 – kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

Aero-Duo – to koncert, na który zapraszamy w niedzielny wieczór do najstarszej rawskiej świątyni. Jego gospodarzem będzie Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

27 września, godz. 19.00, wstęp wolny 

W programie koncertu znajdą się perły muzyki klasycznej, m.in. Bacha, Haendla, Francka i Schuberta. Dla rawskiej publiczności zaśpiewa Alicja Gala (sopran). Instrumentalnie będzie jej towarzyszył Paweł Kucharczyk (organy).

 

Tekst: ks. Bogumił Karp