Jubileusz Ojców Pasjonistów w Rawie Mazowieckiej

23 KWIETNIA 2018
Janusz Szwarocki

Mija 80 lat od momentu, kiedy do Rawy Mazowieckiej przybyli ojcowie pasjoniści. Główne uroczystości jubileuszowe rozłożone zostały na dwa dni.

Świętowała wspólnota klasztorna i parafii św. Pawła od Krzyża. W sobotę 21 kwietnia wokół małego kościółka, jak w mieście nazywana jest świątynia ojców pasjonistów, po wieczornej Mszy św. odbył się procesyjny Różaniec z udziałem rodzin. Po zakończeniu modlitwy dzieci złożyły białe kwiaty przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia w głównym ołtarzu.

W niedzielę 22 kwietnia sprawowana była jubileuszowa Msza św. dla dzieci. Po niej odbył się program słowno-muzyczny „Pod skrzydłami rawskiego anioła”, który przygotował o. Jerzy Chrzanowski CP. Młodzi aktorzy ukazali posłannictwo pasjonistów, którym jest głoszenie męki Pańskiej. Na zakończenie o. Jerzy poprosił rodziców, żeby powtarzali za nim słowa błogosławieństwa dla dzieci i naznaczyli na ich czołach znak krzyża.

Następnie sprawowana była Msza św. dziękczynna za 80 lat trwania wspólnoty pasjonistów w Rawie Mazowieckiej. Wstępem był wykład o. Łukasza Andrzejewskiego CP, który przedstawił historię rawskiej wspólnoty.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Ojcowie Pasjoniści