Jazzowe rekolekcje

29 LISTOPADA 2023
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach powoli staje się tradycją, że rekolekcje adwentowe odbywają się w pierwsze dni czasu oczekiwania, a nawet w tygodniu „przejściowym” między niedzielą Chrystusa Króla Wszechświata a pierwszą niedzielą Adwentu. Tegoroczne głosi o. Tomasz Samulnik OP. Inne niż dotychczasowe, bo przepełnione muzyką… jazzową.

W parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach aktualnie odbywają się rekolekcje adwentowe. Słowo głosi o. Samulnik, który także jest muzykiem. W ramach rekolekcji – w niedzielę 26 listopada – zaplanowano wieczór z Marią Magdaleną.

Wielu wiernych przyszło na „koncert”. Jednak już po pierwszych dźwiękach i słowach okazało się, że to swoiste muzyczne rekolekcje. Misterium sakralno-jazzowe o św. Marii Magdalenie „Noli Me tangere” (Nie zatrzymuj Mnie), oparte na tekstach Pisma Świętego, głównie Ewangelii, Listu do Rzymian oraz księgi Pieśni nad Pieśniami, przeniosło wiernych w rzeczywistość sprzed dwóch tysięcy lat.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl