„Ignac” patronem

28 LISTOPADA 2022
Krzysztof Zwoliński

Mszą św. w bazylice katedralnej rozpoczęły się uroczystości związane z 20-leciem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu, połączone z nadaniem placówce imienia ks. Stefana Wysockiego.

Eucharystię koncelebrowali ks. Dariusz Kuźmiński, proboszcz parafii katedralnej, ks. Mateusz Adamski, członek łowickiego oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów, i o. Marek Barczewski, rektor kolegium ojców pijarów Łowiczu. Na progu Eucharystii odczytano list bp. Wojciecha Osiala. O prałacie wiele słów wypowiedział podczas homilii ks. Adamski, przyjaciel ks. Wysockiego.

Dalsze uroczystości odbyły się w sali barokowej łowickiego muzeum. Przybyli na uroczystość na ręce Renaty Frączek, dyrektor PBP, złożyli życzenia i gratulacje. Wysłuchali też informacji o historii biblioteki, a także o jej działalności kulturalno-edukacyjnej oraz promowaniu czytelnictwa.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl