Góra Świętej Małgorzaty. Obchody jubileuszowe

16 WRZEśNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Dwa lata temu gmina i parafia w Górze św. Małgorzaty obchodziły 875-lecie istnienia. Ze względu na panującą pandemię świętowanie zostało przeniesione na wrzesień tego roku.

Obchody 875-lecia rozpoczęły się uroczystą Mszą św. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. – Składamy Panu Bogu dziękczynienie za dar wiary, serca i tego wszystkiego, co wydarzyło się w naszej społeczności przez te wszystkie lata – mówił na wstępie ks. Dariusz Bujak, proboszcz parafii.

W homilii bp Dziuba zachęcał wiernych, by rozważając długą historię miejscowości i parafii, dziękowali także za dzieła człowieka.

Po Eucharystii w pobliżu świątyni zostały posadzone dwa dęby – na górze dąb jubileuszowy, zaś u jej podnóża – dąb dedykowany ks. Władysławowi Grzelakowi, który pochodził ze Sług, miejscowości należącej do parafii.

Dalsza część obchodów odbyła się w Domu Strażaka w Górze św. Małgorzaty, gdzie zorganizowano sesję naukową.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum parafii

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl