Gminna orkiestra ze sztandarem

7 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Niedziela 6 czerwca w historii Stowarzyszenia Gminnej Orkiestry Dętej w Górze św. Małgorzaty była wielkim świętem. Tego dnia poświęcono i przekazano sztandar tamtejszej orkiestrze. Muzycy na swojego patrona obrali św. Jana Pawła II. Nie zapomniano też o św. Cecylii.

Nadanie i poświecenie sztandaru nastąpiło podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. Dariusz Bujak, proboszcz parafii św. Małgorzaty. W liturgii obok członków orkiestry i ich rodzin uczestniczyli poseł Marek Matuszewski, Włodzimierz Frankowski, wójt gminy, a także fundatorzy sztandaru.

Podczas Mszy św. poza poświęceniem sztandaru poseł Marek Matuszewski wręczył dwóm członkom orkiestry odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.