Ferie z duszpasterzem

21 LUTEGO 2022
Krzysztof Zwoliński

Dzieci i młodzież z parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie od 13 do 19 lutego przebywały w Gliczarowie Górnym koło Zakopanego wraz z wikariuszem ks. Jakubem Zakrzewskim. Podróż rozpoczęła niedzielna Eucharystia w żychlińskiej kaplicy. Wyjechało 35 młodych osób.

Aktywny wypoczynek w górach połączony był z codzienną Mszą św. Młodzi jeździli na nartach i jabłuszkach do zjeżdżania. Nie obyło się bez wędrówki po górach. Wyprawa wiodła przez Rusinową Polanę do Kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej, zwanej także sanktuarium Królowej Tatr na wysokości 1150 m. n.p.m. Tam wspólnie uczestniczyli we Mszy św. odprawionej przez ks. Jakuba.

Wśród atrakcji były wjazd kolejką na Wielką Krokiew,  wizyta w termach w Bukowinie Tatrzańskiej, zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl