Ferie śladami Jana Pawła II w 100. rocznicę jego urodzin

21 STYCZNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W maju 2020 roku przypada 100 – lecie urodzin św. Jana Pawła II. Młodzież i dzieci z Żychlina i Piątku spędziły pierwszy tydzień ferii, podążając śladami papieża. 39 osobowa grupa wraz wikariuszem parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie ks. Dariuszem Szelągiem od 12 do 18 stycznia przebywała w Zębie koło Zakopanego.

Młodzież, jadąc w góry, zwiedziła Muzeum Archidiecezjalne Św. Jana Pawła II w Krakowie. Wystawa obejmuje rzeczy osobiste papieża, pamiątki i prezenty z całego świata. Jednym z najbardziej poruszających eksponatów jest sutanna, którą miał na sobie Jan Paweł II w dniu zamachu 13 maja 1981 roku. W górach młodzież odwiedziła Królową Tatr – Matkę Bożą Jaworzyńską w sanktuarium maryjnym na Wiktorówkach. Uczestniczyła we Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Przede wszystkim tak jak Karol Wojtyła jeździła na nartach czy chodziła po górach.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.