Dzień Papieski w Rawie Mazowieckiej

11 PAźDZIERNIKA 2021
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę w Dzień Papieski w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP po każdej Mszy św. było spotkanie z autorką książki „Zwiastunowi z gór”, która podzieliła się wspomnieniami o Janie Pawle II. Szczególną oprawę miała Msza św. o 10:00, kiedy to liturgię uświetnił Chór parafialny Adalbertus z Białej Rawskiej.

Na koniec każdej Mszy św. wierni otrzymali błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

Wieczorem zaś od 21:00 z udziałem władz samorządowych oraz mieszkańców miało miejsce modlitewne czuwanie przy pomniku św. Jana Pawła II. W ciągu dnia przed kościołem można było wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundację wspierającą edukację dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących. Wydarzenie zorganizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Rawa Mazowiecka.

Tekst i zdjęcia: ks. Bogumił Karp