Dzień modlitwy Skautów Europy w rawskim kościele

20 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

W sobotę (16.03.) odbył się w Rawie Dzień Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. Wilczki, harcerki i harcerze z Rawy Mazowieckiej, Tomaszowa Mazowieckiego, Skierniewic i Łowicza wraz ze swoim rodzicami, przyjaciółmi i kapłanami uczestniczyli w konferencjach, które odbywały się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie, jedna dla rodziców a druga dla harcerek i harcerzy oraz w klasztorze ojców pasjonistów dla wilczków.

O godz. 15:00 wszystkie grupy uczestniczyły w Ogrodzie Dialogu, jaki powstał w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, w drodze krzyżowej, którą prowadził opiekun skautów rawskich ks. Łukasz Cukiert – miejscowy wikariusz. Kolejnym etapem spotkania była uroczysta msza św. w Rawskiej Farze, podczas której całe Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego Zawisza FSE zostało zawierzone Matce Bożej. Koncelebrze przewodniczył Dziekan rawski – ks. Bogumił Karp, który w homilii wskazał na przykład bł. Carlo Acutisa i jego drogę do świętości. Pogodne spotkanie, w którym uczestniczyło około 210 osób zakończyło się apelem na placu przed pomnikiem św. Jana Pała II. Tam po podziękowaniach i skautowskich okrzykach na komendę druha hufcowego Roberta Fedorowicza wszyscy skauci wznieśli tradycyjnie trzykrotne zawołanie Ad Mariam Europa i w górę poszybowały ich berety!

Tekst i zdjęcia: ks. Bogumił Karp