Dzień Edukacji Narodowej i święto patronalne

16 PAźDZIERNIKA 2017
admin

Zespół Szkół im. Księdza Stanisława Konarskiego w Skierniewicach świętował 13 października Dzień Edukacji Narodowej. Równocześnie obchodzone było święto patronalne.
Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, w której uczestniczyła społeczność placówki. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny.
Pod koniec Eucharystii uczniowie pierwszych klas podstawówki i liceum złożyli ślubowanie. Odbyło się również przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi.
W homilii ks. Piotr Karpiński, dyrektor Zespołu Szkół, wspomniał o bł. Honoracie Koźmińskim, patronie diecezji łowickiej, którego uroczystość przypadła tego dnia.
– Obdarzony był duchem troskliwej miłości. Takiej miłości, która bierze drugiego człowieka w opiekę, która się o niego troszczy, pozwala mu się rozwinąć w najtrudniejszych warunkach. Czyż w życiu nauczyciela nie realizuje się ten wspaniały ideał ojca Honorata? – mówił ks. Karpiński, który sprawował Mszę św. razem z ks. Mariuszem Makowskim, nauczycielem religii w „Klasyku”.
Doroczna uroczystość była okazją do wręczenia wyróżnień. Organem prowadzącym placówkę jest biskup łowicki. Jego nagrodę otrzymała Anna Chęcielewska, nauczycielka historii, która prowadzi też bibliotekę szkolną.
W imieniu ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby wyróżnienie przekazał ks. Karpiński, który przyznał również nagrody dyrektorskie. Podkreślił jednak, że wyróżnienie należy się wszystkim pracownikom szkoły za trud jaki wkładają w codzienną pracę.
Po Eucharystii w budynku szkoły odbyły się otrzęsiny klas pierwszych liceum. Jeszcze tego samego dnia dyrekcja i nauczyciele placówki stawili się w Miasteczku Krwi Chrystusa w Chrustach. Tam rozpoczęli dwudniowe spotkanie formacyjne pod hasłem: „Miłość przebaczająca w pracy nauczyciela”.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.