Dmosin. Dziękowali za papieża i zawierzyli się Matce Kościoła

20 MAJA 2020
Krzysztof Zwoliński

Mszy św. dziękczynnej przewodniczył ordynariusz łowicki bp. Andrzej F. Dziuba. Pasterz diecezji przed mozaiką Mater Ecclesiae dokonał aktu zawierzenia parafii Matce Bożej i świętemu Janowi Pawłowi II. Wraz z wiernymi prosił także o zatrzymanie epidemii i wytrwanie w wierze.

Mszę św. poprzedziło nabożeństwo różańcowe, poprowadzone przez Koło Żywego Różańca św. Jana Pawła II i nabożeństwo majowe.

W Eucharystii oprócz bp. Dziuby uczestniczyli: ks. Stanisław Banach, dziekan dekanatu Głowno, kapelan biskupi ks. Andrzej Sylwanowicz i ks. Tadeusz Jaros, proboszcz parafii. W przygotowanie liturgii zaangażowany był także ks. Adrian Czerwiński, wikariusz.

Po Mszy św. wierni wyszli przed świątynię, by tam przed kopią mozaiki Mater Ecclesiae uczestniczyć w uroczystym zawierzeniu parafii Matce Bożej przez pasterza diecezji.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcia: Archiwum parafii w Dmosinie