Dary dla Mocarzy

15 GRUDNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Na pomoc ludzi o wielkich sercach mogą liczyć nie tylko przed świętami. Przez cały rok podopieczni sióstr zmartwychwstanek w Mocarzewie doświadczają hojności i wsparcia. Darczyńcom odwdzięczają się uśmiechami, pamięcią i modlitwą.

W Zespole Szkół i Placówek Specjalnych uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Obecnie znajduje się tam ok. 80 uczniów.

Darczyńcy, których w placówce zwykło się nazywać „aniołami”, o Mocarzach nie zapomnieli także przed świętami. Z różnych stron Polski, od osób prywatnych, instytucji docierały życzenia i prezenty. Wiele potrzebnych rzeczy dostarczyła Caritas Polska. Zbiórkę dla Mocarzy przeprowadziło także Łowickie Stowarzyszenie „Razem możemy więcej”. Dzięki III edycji mikołajkowej zbiórki udało się kupić przemysłową zmywarkę. W sumie zebrano ponad 19 tys. zł, co pozwoliło kupić też dla Mocarzy pralkę i suszarkę, a także 1238 kg produktów żywnościowych z długim terminem ważności, artykuły chemiczne i słodycze.

 

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum ZSiPS w Mocarzewie

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl