Boże Ciało w Żychlinie

17 CZERWCA 2022
Krzysztof Zwoliński

W Żychlinie obchody Bożego Ciała rozpoczęła Eucharystia o godzinie 10.30, której przewodniczył proboszcz ks. Wiesław Frelek. Po nabożeństwie wyruszyła procesja do 4 ołtarzy.

-Jezus mówi: „bierzcie”, „jedzcie”, a nie „oglądajcie” czy „podziwiajcie”, ale naśladując mnie, spożywajcie eucharystyczny chleb. Trzeba nam czerpać miłość i siłę z Eucharystii, bez Eucharystii wszystko będzie puste i mało wartościowe. I najbardziej strojna procesja Bożego Ciała będzie bez wymowy, jeżeli nie będzie tego kawałka Bożego Chleba niesionego w monstrancji. I po to wychodzimy na ulice naszych miast, nie po to by zademonstrować, jak nas wielu, ale po to, by pokazać światu, że wierzymy w autentyczną obecność Jezusa pod postacią Eucharystycznego Chleba – mówił w homilii ks. proboszcz.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl