Boże Ciało w Bedlnie

12 CZERWCA 2020
Krzysztof Zwoliński

Mimo panującej pandemii, w maseczkach i z zachowaniem dystansu ulicami parafii św. Floriana Męczennika przeszła procesja Bożego Ciała.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Robert Awerjanow, proboszcz. – Dzisiaj dziękujemy dobremu Bogu, że zechciał wśród nas pozostać, chcemy Mu wynagradzać i okazywać naszą radość i miłość, iż jest tak blisko nas – mówił kaznodzieja. – Cześć i uwielbienie dla Jezusa w Najświętszym Sakramencie wyraża się przez modlitwę przed tabernakulum, przyklęknięcie, karmienie się Komunią św., pobożne uczestnictwo we Mszy św. czy dzisiejszą procesję. Jezus czeka na nas w tym Sakramencie Miłości – dodał.

Po Mszy św. do czterech ołtarzy wyruszyła procesja. Za Eucharystycznym Jezusem wędrowali młodzi i starsi, kobiety i mężczyźni, młodzież i dzieci. Głębokie w wymowie i piękne ołtarze pomagały rozważać, czym jest Eucharystia.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Dawid Krakowiak