Boże Ciało. Uwielbienie w Wysokienicach

4 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Uroczystość Bożego Ciała to wyjątkowy dzień, w którym Jezus przechodzi ulicami miejscowości, spogląda na domostwa, naocznie wkracza w codzienność. W parafii św. Marcina w Wysokienicach nawet podczas koncertu uwielbienia Jezus… pozostał na zewnątrz. Wymowny, wzruszający i pełen modlitwy koncert dla Chrystusa na długo zapadnie w pamięci wiernych.

Przy akompaniamencie ptaków, świerszczy, w świetle zachodzącego słońca, pośród kwiatów bzu, w barwnej monstrancji, małej hostii stanął potężny Bóg. O Jego mocy, miłości i obecności pieśnią świadczyli młodzi ludzie, którzy pierwszy wieczór „długiego weekendu” postanowili spędzić właśnie w ten sposób. Co więcej, koncert – uwielbienie przygotowali osobiście, dbając o każdy szczegół.

I choć dekoracja w jakiś sposób przyczyniła się do przeżywania nabożeństwa, to przede wszystkim słowa rozważania przygotowanego przez ks. Piotra, 21 pieśni przygotowanych przez młodzież pozwoliły na głębsze przeżycie spotkania ze Zbawcą.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.