Bóg oczekuje nas w niebie

1 LISTOPADA 2021
Krzysztof Zwoliński

W wigilię Wszystkich Świętych w parafii św. Barbary w Głownie kolejną odsłonę miała Noc Świętych. Eucharystii, podczas której wprowadzono do świątyni relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. matki Róży Czackiej, a później procesji świętych przewodniczył bp Wojciech Osial.

W modlitwach wzięli udział przedstawiciele parafii dekanatu głowieńskiego, którzy przywieźli ze sobą relikwie. Eucharystię z biskupem Wojciechem koncelebrowali ks. Andrzej Kapaon, proboszcz parafii i ks. Zbigniew Kielan, wikariusz. W liturgii uczestniczyła liczna grupa dzieci, które do świątyni przybyły przebrane za świętych.

Bezpośrednio po Eucharystii wierni z relikwiami świętych udali się z procesją wokół świątyni. Za krzyżem, jako pierwsza niesiona była figurka Matki Bożej, za którą podążały: relikwie św. Faustyny, św. Andrzeja Boboli, św. Jana Pawła II, św. o. Pio, św. Maksymiliana Marii Kolbego, św. Józefiny Bakhity, św. Stanisława Papczyńskiego, św. Rity, św. Magdaleny z Canossy, św. brata Alberta, bł. dzieci fatimskich Franciszka i Hiacynty, bł. Hanny Chrzanowskiej, bł. Ignacego Kłopotowskiego, bł. Franciszki Siedliskiej, bł. 11 męczennic z Nowogródka, bł. Bernadetty Jabłońskiej, bł. Mikołaja z Gesturi, a także bł. kard Wyszyńskiego i bł. matki Róży Czackiej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl