Błogosławiona rodzina męczenników w Łęczycy

4 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, relikwie beatyfikowanej 10 września 2023 r. rodziny Ulmów peregrynują po polskich diecezjach. W sobotę 2 marca rozpoczęła się peregrynacja po diecezji łowickiej. Jako pierwsi wstawiennictwa męczenników przyzywali wierni z parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. Relikwie pierwszego stopnia, a także obraz z wizerunkiem Ulmów procesyjnie do świątyni wniosły rodziny z Domowego Kościoła. Wśród przybyłych do parafii wiernych liczną grupę stanowili Rycerze Jana Pawła II, członkowie ruchów, stowarzyszeń, grup parafialnych. Nie zabrakło także sióstr zakonnych.

Podczas liturgii szczególnie modlono się za rodziny, kobiety oczekujące potomstwa i małżeństwa starające się o poczęcie dziecka.

– Cieszę się, że tu jesteście, że ten sobotni wieczór chcecie spędzić z rodziną Ulmów. Każdy z nas przynosi wiele próśb. Przedstawiajmy to wszystko Bogu, prosząc dzisiaj o wstawiennictwo tych świętych – mówił na wstępie homilii, bp Wojciech.

Po Mszy św. wierni odmówili Różaniec, po którym kobiety w stanie błogosławionym i pary oczekujące potomstwa otrzymali błogosławieństwo relikwiami.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Marcin Przepióra

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl