Błogosławieni wzorem dla małżeństw

6 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Wawrzyńca w Kutnie z wiernymi cześć relikwiom Ulmów oddał pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. Hierarcha, pomimo kłopotów zdrowotnych, wygłosił także homilię.

W Kutnie błogosławioną rodzinę witały tłumy wiernych z trzech dekanatów. Wśród zgromadzonych nie brakowało dzieci, młodych, rodzin, osób starszych, kolejarzy i sióstr zakonnych. Ołtarz otoczyli duchowni na czele z bp. Dziubą. Eucharystii przewodniczył ks. Jerzy Swędrowski, proboszcz, któremu w udziale przypadło witanie błogosławionych.

Po liturgii ustawiła się długa kolejka tych, którzy chcieli oddać cześć doczesnym szczątkom błogosławionych.

Drugiego dnia nawiedzenia o godz. 9 w uroczystej Mszy św. uczestniczyli uczniowie szkół katolickich z Kutna i Wierzbna.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl