Biała Rawska. W małżeństwie dążą do świętości

3 STYCZNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

W Niedzielę Świętej Rodziny wierni z parafii św. Wojciecha w Białej Rawskiej przysięgę małżeńską odnowili w obecności bp. Wojciecha Osiala, który pobłogosławił im na dalszą wspólną drogę. Wizyta biskupa pomocniczego diecezji związana była także z podsumowaniem Rorat, na które codziennie licznie przychodzili najmłodsi parafianie.

To właśnie w parafii w Białej Rawskiej na pierwszych Roratach obecny był bp Wojciech Osial. Wtedy biskup pomocniczy diecezji łowickiej modlił się z wiernymi i wskazywał na Maryję, która nosi w sobie najjaśniejszą Światłość świata.
Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia stał się okazją do ponownej wizyty bp. Wojciecha i podsumowania czasu oczekiwania, wręczenia nagród i pochwalenia wytrwałości.

Jednak drugi dzień świąt to w tym roku także Niedziela Świętej Rodziny i to wokół niej skoncentrowane były myśli wiernych, zwłaszcza małżonków, którzy tego dnia odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcia: Jarosław Łodej

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl