Biała Rawska. Roraty, dziadek Joachim i cukierki

30 LISTOPADA 2022
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Wojciecha w Białej Rawskiej to młodsi parafianie motywują starsze od siebie pokolenia do radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W porannych Mszach św. towarzyszą im różne zadania, a także specjalni goście. Wśród nich bp Wojciech Osial.

Staje się tradycją, że w Białej Rawskiej na pierwsze Roraty przybywają wierni spoza parafii. Odwiedziny składa m.in. bp Wojciech Osial, który kolejny raz obiecał mówić wszystkim napotkanym, że w tej parafii dzieci są przykładem radosnego oczekiwania i wczesnego wstawania.

Każdego dnia już o 6.45 świątynia wypełnia się blaskiem lampionów. Nie inaczej było podczas modlitwy z biskupem pomocniczym diecezji łowickiej. Biskup Osial przywitał dzieci i dorosłych w drzwiach świątyni, by razem z nimi podejść do ołtarza, gdzie padło wiele słów o oczekiwaniu, radości, cierpliwości, przychodzeniu i obecności.

W homilii bp Wojciech wraz z dziećmi przypomnieli, czym jest Adwent, co i Kto jest w nim najważniejszy, i że oczekiwanie powinno być aktywne, wypełnione modlitwą i dobrymi uczynkami.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcia: Jarosław Łodej

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl