Animatorzy z Woźniakowa na ISA

16 LISTOPADA 2018
Janusz Szwarocki

Grupa dwunastu animatorów z Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie uczestniczyła w dniach od 9 do 11 listopada w Inspektorialnym Spotkaniu Animatorów (ISA). Wydarzenie, które odbyło się u salezjanów w Sokołowie Podlaskim, zgromadziło przeszło dwieście osób. Z racji na obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości całemu spotkaniu przyświecało hasło „Nie polegnę”.

W programie trzydniowego zjazdu były momenty modlitwy: adoracja Jezusa Eucharystycznego, Msze święte, codzienne modlitwy ze słówkiem wieczornym. Młodzi animatorzy mogli również spędzić czas na rozgrywkach sportowych podczas nocnego turnieju w piłce siatkowej o puchar księdza proboszcza oraz poznać miasto dzięki porannej grze terenowej. Nie zabrakło również części formacyjnej, którą stanowiła konferencja prowadzona przez młodych salezjanów z Krakowa na temat „Dlaczego młodzież nie chodzi do Kościoła?”. Ciekawe treści i przemyślenia przyniosło uczestnikom ISA świadectwo życia Michała Bukowskiego – współprowadzącego program telewizyjny dla młodzieży „Studio Raban” i koncert zespołu Muode Koty, którego jest on członkiem. Oryginalnym elementem wydarzenia była „klimatyczna” dyskoteka w strojach z lat 20. i 30. XX w. Ostatni dzień wypełniły także prezentacje animatorów o oratoriach, które reprezentowali oraz uroczysta Msza św. w kościele parafialnym z racji dnia niepodległości z władzami Sokołowa Podlaskiego, przedstawicielami lokalnych instytucji państwowych, wojska, pocztów sztandarowych szkół oraz z licznie zebranymi parafianami i gośćmi.

Inspektorialne Spotkanie Animatorów to wydarzenie cykliczne organizowane wiosną i jesienią w wybranym dziele salezjańskim Inspektorii św. Stanisława Kostki z siedzibą w Warszawie. Na terenie diecezji łowickiej zgromadzenie duchowych synów św. Jana Bosko prowadzi dwie placówki: w Żyrardowie i w Woźniakowie, gdzie animatorzy prężnie działają w oratoriach i parafiach.