A z krzyża biła jasność

14 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Wierni makowskiej parafii, a także uczniowie SP w Dębowej Górze widzieli, jak Jezus łamał chleb, jak modlił się w Ogrójcu. Patrzyli też na Jego pojmanie, dźwiganie krzyża i śmierć, ale największe emocje wywołała scena pełna światła – zmartwychwstanie.

Sprawcami niezwykłych przeżyć byli aktorzy – uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie, którzy pod opieką nauczycielki Renaty Wójcik przygotowali etiudę „Czekając na zmartwychwstanie”. Bardzo prosty w formie, głęboki w przekazie spektakl poruszył serca nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Uczniowie z Dębowej Góry spektakl obejrzeli 13 kwietnia. Jak zapewniali, sztuka była niezwykła. Historia zbawienia została zaprezentowana grą cieni. Dynamiki przedstawianiu nadawały zmieniające się kolory świateł. Wrażenie potęgowały trafnie dobrane efekty dźwiękowe. Ogromnym atutem i pomocą była po mistrzowsku opanowana sztuka aktorska. To sprawiło, że odbiorca niemal natychmiast przenosił się do Ziemi Świętej, stając się świadkiem tamtejszych wydarzeń.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Jolanta Świderek

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl