300 km dla św. Stanisława

15 CZERWCA 2020
Krzysztof Zwoliński

Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach celebruje jubileusz 300-lecia kościoła. W nowennie miesięcy, która rozpoczęła się w grudniu 2019 roku, czerwiec jest miesiącem rowerowych pielgrzymek.

W każdą sobotę czerwca kilkadziesiąt osób ze Skierniewic bierze udział w pielgrzymce rowerowej. To jedna z form obchodów jubileuszu 300-lecia kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach.

Pomysł „300 km dla św. Stanisława” to połączenie modlitwy, pielgrzymowania, wysiłku fizycznego i – jak się okazuje – pasji wielu pątników, na czele z ks. Piotrem Rudnickim, wikariuszem parafii i koordynatorem pielgrzymki.

Miejsca pielgrzymowania zazwyczaj znajdują się w obrębie 30 km od Skierniewic. Trasa kolejnych etapów sprawdzana jest wcześniej przez ks. Piotra i Ryszarda Jankiewicza, którzy podjęli się organizacji pielgrzymki. Jednak na trasie każdy odpowiedzialny jest za siebie i bliźniego.

Za tydzień pielgrzymi pojadą do Garłowa (powiat rawski), a swoje pielgrzymowanie zakończą w stolicy diecezji, udając się na modlitwę do łowickiej katedry.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.