2Tm2,3 w Skierniewicach

19 PAźDZIERNIKA 2018
Janusz Szwarocki

Trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. W czwartek na scenie Kinoteatru „Polonez’ wystąpił zespół 2Tm2,3.

Choć nazwa wydarzenia zakłada tydzień chrześcijańskiej radości, mieszkańcy Skierniewic i okolic od 10 października uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych. Niemalże każdego dnia czeka na nich moc atrakcji przede wszystkim dla ducha. Głównym organizatorem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej jest ks. Grzegorz Gołąb.

18 października na scenie kinoteatru „Polonez” dla uczestników TKCh zagrał zespół 2Tm2,3. Nazwa zespołu to rozwinięcie siglum biblijnego – 3 wersu z 2 rozdziału drugiego listu św. Pawła do Tymoteusza („Bierz udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa”). Zespół od 1996r., gra rockową muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Tworzą ją m.in. Dariusz „Maleo” Malejonek, Robert „Litza” Friedrich czy Tomasz Budzyński. W Skierniewicach porwali publiczność, która od początku koncertu porzuciła miejsca siedzące i przeniosła się pod scenę, gdzie stworzyli prawdziwy koncert uwielbienia.

Większość osób znała twórczość zespołu wcześniej, ale grupa osób przybyła na wydarzenie „w ciemno”. – Dziewczyna wyciągnęła mnie na ten koncert i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Jak usłyszałem, że mamy iść na koncert muzyki chrześcijańskiej wyobrażałem sobie nudne, długie utwory, przy których prędzej usnę niż dotrwam do końca, ale po tym koncercie jestem pod wielkim wrażeniem i cieszę się, że tu przyszedłem. To był naprawdę dobry czas i ciekawa forma przekazu – mówi Tomek Żaczkiewicz.

Muzycy po koncercie chętnie rozmawiali z publicznością, dzielili się doświadczeniami, Słowem i zachęcali głównie młodzież, której nie brakowało, by rozeznawała swoje powołanie.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl