151. rocznica poświęcenia kamienia węgielnego świątyni

14 LISTOPADA 2022
Krzysztof Zwoliński

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Nieborowie świętowała 151. rocznicę poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę obecnej świątyni. Ponieważ obchody okrągłego jubileuszu nie odbyły się z powodu pandemii, w tym roku postanowiono uczcić tę ważną datę. Powstanie kościoła jest ściśle związane z rodem Radziwiłłów, więc w organizację wydarzenia włączyły się Fundacja „Trzy Trąby”, Muzeum w Nieborowie i Arkadii oraz gmina Nieborów.

Obchody jubileuszu rozpoczęła uroczysta Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Osial.

Po liturgii, w imieniu Macieja Radziwiłła i jego żony, list adresowany do uczestników uroczystości odczytała Monika Antczak, kurator Muzeum w Nieborowie. Z korespondencji wierni dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o historii świątyni i jej zabytkach. Dopełnieniem był referat „Historia i teraźniejszość nieborowskiej świątyni”, wzbogacony slajdami, opowiadający losy świątyni i zastosowane w niej rozwiązania.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl