100- lecie konsekracji kościoła w Pacynie

30 SIERPNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Parafia św. Wawrzyńca w Pacynie świętowała 100. rocznicę konsekracji kościoła. Uroczystości jubileuszowe połączono z dożynkami parafialnymi.

Dziękczynienie za konsekrację rozpoczęto w sobotę 28 sierpnia Apelem Jasnogórskim. Modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem sprawowano w podziemiach kościoła. Licznie zgromadzeni wierni wraz z ks. proboszczem Zbigniewem Ciechomskim, wpatrując się w Jezusa Eucharystycznego dziękowali Bogu za wiarę swoich ojców, za wzniesioną świątynię i za wszelkie łaski jakimi ich Bóg obdarza.

Główne uroczystości odbyły się w samo południe podczas Sumy parafialnej. Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Wokół ołtarza pięknie przyozdobionego ogrodowymi kwiatami miejsce zajęły poczty sztandarowe, a także wierni w strojach ludowych.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum parafii w Pacynie

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl