Z krzyżem za Jezusem

27 MARCA 2023
Krzysztof Zwoliński

W piątek 24 marca na ulicach wielu miejscowości pojawili się wierni, którzy pod osłoną nocy, w ciszy i ogromnym skupieniu odprawiali Drogi Krzyżowe – parafialne, miejskie, ekstremalne.

Podobne jak przed rokiem, nocne wielkopostne nabożeństwo zorganizowały parafie św. Małgorzaty w Kiernozi i św. Macieja Apostoła w Bełchowie. Wierni z Kiernozi w drogę wyruszyli po Mszy św. o godz. 20. Eucharystii poprzedzającej nabożeństwo przewodniczył ks. Rafał Banasiak. Później 16-kilometrową trasę pokonało blisko 300 parafian. Główną intencją było wołanie o pokój na świecie. Podczas wędrówki był czas na rozważanie poszczególnych stacji, ciszę i duchowe rozmowy.

W bełchowskiej parafii św. Macieja nocna Droga Krzyżowa, na prośbę wiernych, rozpoczęła się nieco wcześniej, bo o godz. 18. Także tam zainaugurowała ją Eucharystia, której przewodniczył ks. Paweł Muranowicz. W liturgii uczestniczyło wiele osób, z czego część zdecydowała się przejść tylko kilka pierwszych stacji. Trasa licząca 26 km biegła przez wszystkie miejscowości należące do parafii. Miejscem pierwszej i ostatniej stacji był krzyż przy placu kościelnym.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl