Z Jezusem ulicami Skierniewic

9 CZERWCA 2023
Krzysztof Zwoliński

W Skierniewicach procesje poprzedziły uroczyste Sumy w parafiach. Po Mszach św. wierni z parafii św. Jakuba Apostoła, św. Stanisława Biskupa i Męczennika, parafii garnizonowej i parafii Miłosierdzia Bożego wyruszyli z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Przy czwartym, ustawionym na rynku miejskim tuż obok ratusza, spotkały się wszystkie procesje.

Homilię na rynku wygłosił ks. Kwatek, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego na Zadębiu. Kapłan zauważył, że dzisiejsza uroczystość zjednoczyła całe miasto wokół Najświętszej Eucharystii, wokół Jezusa, który jest pośród nas i w nas.

Po homilii i odśpiewaniu „Te Deum” kapłan udzielił skierniewiczanom błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Procesje przeszły także ulicami parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku, parafii Niepokalanego Serca NMP i św. Józefa Oblubieńca NMP na Rawce.

W parafii św. Józefa wieczorem odbyło się, jak co roku, Muzyczne Uwielbienie Najświętszego Sakramentu „W Tobie jest Życie”, które poprowadziła Boża SpRawka i Przyjaciele.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl